uwaga - grafika

SDD - szukaj - działaj – dzwoń

27 lutego 2024

Regulamin konkursu na plakat pod nazwą „SDD - szukaj - działaj – dzwoń”

I. Postanowienia ogólne:

1. Konkurs organizowany jest pod nazwą „SDD - szukaj - działaj – dzwoń”.

2. Organizatorem Konkursu jest psycholog i pedagog szkolny.

3. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 4-8.

4. Prace Konkursowe należy dostarczyć do 11 marca 2024r. do godziny 10.00 psychologowi lub pedagogowi szkolnemu (sale B210, B211).

5. Celem Konkursu jest popularyzowanie wiedzy gdzie uczniowie mogą szukać bezpłatnej pomocy/porady, gdy doświadczają trudnych sytuacji i/lub mają problemy i nie wiedzą jak sobie z nimi poradzić.

II. Warunki uczestnictwa w Konkursie

1. W Konkursie mogą wziąć udział uczniowie z klas 4-8.

2. Praca Konkursowa może być wykonana indywidualnie lub grupowo.

3. Osoby, które chcą wziąć udział w Konkursie powinny do 11 marca 2024r. przekazać Pracę Konkursową psychologowi/pedagogowi (sale B210, B211) do godz. 10.00.

4. Pracą Konkursową jest projekt plakatu zawierającego i promującego bezpłatne numery telefonów pomocowych jako jedną z dostępnych form szukania pomocy przez dzieci i młodzież, mających lub podejrzewających u siebie problemy emocjonalne, psychiczne lub jakąś trudną sytuację.

5. Praca Konkursowa może być wykonana w sposób tradycyjny na papierze, kartonie lub w programie graficznym.

6. Praca ma zawierać hasło: „SDD - szukaj - działaj – dzwoń” oraz numery telefonów:

• Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111
  • ITAKA – Telefon Zaufania Młodych: 22 484 88 04
  • Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia: 112
  • Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli: 800 080 222
  • Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”: 800 12 00 02

7. Pracę należy podpisać pełnym imieniem i nazwiskiem Uczestnika/Uczestników oraz podać klasę.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie!